تیوب لیزر

تیوب لیزر

تیوب لیزر

640 341 modir

تیوب دستگاه لیزر چیست؟

تیوب دستگاه laser یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین نوع laser در صنعت ، لیزر CO2 می باشد. از این نوع لیزر جهت برش و حکاکی انواع مواد از قبیل : چوب ، پارچه ، چرم ، شیشه ، سنگ و … می توان استفاده نمود.

از تیوب دستگاه لیزر یا تیوب دستگاه CO2  جهت نگهداری گاز CO2 و ایجاد نور لیزر استفاده می شود. این تیوپ اصلی ترین عضو در لیزرهای CO2 می باشد.

تیوب لیزر

تیوب لیزر

انواع تیوب از لحاظ قدرت:

تیوب لیزر رسی : تیوب ۶۰ w ، تیوب ۸۰ وات رسی ، تیوب ۱۰۰ w ، تیوب ۱۲۰ w رسی ، تیوب ۱۳۰w ، تیوب ۱۸۰w و غیره..

تیوب ای اف ار : تیوب ۶۰w ، تیوب ۸۰w اa.f.r ، تیوب ۱۰۰w a.f.r ،تیوب ۱۲۰w a.f.r، تیوب ۱۳۰w a.f.r ، تیوب ۱۸۰w a.f.r و غیره..

نکات ایمنی مهم درباره تیوب دستگاه لیزر

۱-حتما قبل از کار با laser و تیوب لیزر اموزش های لازم را توسط نیروهای مجرب دیده باشید.

۲-حتما اطمینان داشته باشید که نور تیوب دستگاه laser  هنگام کار با تمام توان خود کار میکند.

۳-تیوب laser باید به class P12  مجهز شده است. (یکی از علت های ترکیدن تیوب دستگاه لیزر)

۴-درجه حرارت آب چیلر یا خنک کننده باید بین: ۱۰ ℃ -۴۰ ℃ باشد.

۵-دمای محیط باید بین ۲-۴۰ ℃  و رطوبت ۱۰-۶۰٪.

۶- پرتو لیزر نامرئی است. لطفا از عینک محافظ مخصوص دستگاه لیزر استفاده نمایید.

جنس و نوع عملکرد تیوب دستگاه لیزر

جنس تیوب دستگاه لیزر:

باتوجه اینکه تیوب دستگاه لیزر در هنگام کار گرمای بسیار بالایی تولید می کنند تیوپ ها را از جنس شیشه نسوز که مقاوم به گرما می باشد تولید می کنند.

بهتر است بدانید  دستگاه لیزر فایبر

ابعاد تیوب دستگاه لیزر به نسبت توان و طرح لیزر طراحی و ساخته می شود و دارای ۲ سوراخ در ابتدا و انتها جهت ورود و خروج گاز می باشد

و این تیوپ را داخل محفظه شیشه ای بزرگتری جهت خنک کاری قرار می دهند. جهت خنک کردن لیزر از جریان گاز و یا گردش آب استفاده می شود

عملکرد تیوب دستگاه لیزر:

در لیزرهای CO2 با تخلیه ولتاژ بالا اتم های نیتروژن تحریک می شوند و با انتقال انرژی به مولکول های CO2 لیزر ایجاد می شود. با افزایش ولتاژ  توان لیزری نیز بالا می رود. و به وسیله یک کنترل کننده جریان میتوان قدرت تیوب دستگاه لیزر  را کنترل کرد.

سری znx تیوب دستگاه لیزر:

شیشه سری znx در سال ۲۰۱۱ با ۳ سال توسعه راه اندازی شد، “عمر مفید  این تیوب به ۱۰۰۰۰hours، ساعت می رسد  همچنین توان شیشه ان  تا ۲۰۰W را تحمل میکند

خروجی لیزر پایدار است. لوله تخلیه تیوب کاتالیزور پوشش داده شده، عمی مفید آن بسیار افزایش یافته است. در مقایسه با محصول مشابه، طول بدن لوله کوتاه است، حالت پرتو لیزر مطلوب است، سرعت برش افزایش یافته  است.

۱٫جنس شیشه :  بدنه لوله ، شیشه ای است  که از آلمان وارد میشود.

۲٫ قدرت: تیوب سری znx لیزر CO2 با استفاده از آینه و لنز آمریکایی ساخته شده درنتیجه . قدرت ۴۰٪ افزایش می باید از تیوب لیزر با طول یکسان میباشد.

۳٫ عمر طولانی: پوشش کاتالیزور در لوله تخلیه با پردازش الکترود های منحصر به فرد باعث میشود لیزر از قبل نیز با ثبات تر شود، تضمین طول عمر مفید تا به ۱۰۰۰۰hour، جلوگیری از ضعیف شده در طول مدت زمان طولانی کار.

بهتر است بدانید  لنز دستگاه لیزر

۴٫ پرتو لیزر: قابل تنظیم سوراخ رزونانس نوری، با کیفیت فوق العاده پرتو laser. پرتو لیزر  تا  TEM00 میرسد که باعث، قدرت پایدار میشود

۵٫ ظاهر: فلزی و شیشه ای تکنولوژی اتصال لوله بصورت ارگانیزیشن می باشد که این تکنولوژ فقط در  کشور china وجود دارد

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
تماس با ما