نکاتی برای حکاکی عکس با دستگاه لیزر

دستگاه حکاکی لیزر

نکاتی برای حکاکی عکس با دستگاه لیزر

300 220 modir

 یکی از جذاب ترین و سودآورترین  کارهایی که شما می توانید با دستگاه لیزر انجام دهید حکاکی عکس ها بر روی سنگ، پلاستیک، فلز و بقیه مواد می باشد. اگرچه تهیه یک تکنیک رضایت بخش با پروسه آزمون و خطا می تواند زمان بر باشد. اما خوشبختانه، تهیه حکاکی خوب با داشتن مقداری دانش اولیه از مراحل کار و داشتن نرم افزارهای تهیه عکس مانند Photo graV و فوتوشاپ امکان پذیر است.

دستگاه حکاکی لیزر

دستگاه حکاکی لیزر

در زیر نکانی را برای اینکه بتوانید به راحتی عکسی  را با کیفیت عالی و زیبا حکاکی کنید، آورده ایم:

۱- دریافت تصویر:

تصاویر خاص برای حکاکی با دستگاه لیزرانتخاب کنید . تصویری که رزولوشن، نور، کنتراست، فوکوس و جزییات بهتری داشته باشد را انتخاب کنید.یادگیری پیدا کردن عکس مناسب اولین قدم برای داشتن حکاکی تاثیر گذار است.

در زیر نمونه عکسی که برای حکاکی مناسب است را می توانید مشاهده کنید. این عکسکنتراست بالایی دارد و روشن است و بین المان های داخل عکس وضوح قابل تشخیص است.

۲- تهیه عکس:

کیفیت عکسی که در دستگاه لیزر حکاکی می کنید به نرم افزار طراحی گرافیکی که استفاده میکنید بستگی دارد. نرم افزارهای طراحی عکس مثل Photo Grave و Adobe Photoshop  برای بهبود بخشیدن تصاویر استفاده می شوند و تستی  به صورت حکاکی مجازی برای شما ایجاد میکنند تا بتوانید نتیجه نهایی حکاکی عکس را از قبل مشاهده کنید.

Photo graV نرم افزاری پردازش عکسی است که عکس هایی برای حکاکی تهیه میکند. کار کردن با این نرم افزار راحت است: عکس را بصورت سیاه سفید اسکن کرده ، عکس را باز کرده، نوع ماده ای که میخواهید حکاکی کنید را انتخاب کرده  و دکمه auto processing  را زده  تا عکس شبیه سازی شده با ماده انتخابی را بتوانید ببینید. حتی می توانید عکس را ذخیره کرده و در نرم افزار Corel Draw باز کنید و با دستگاه لیزر آن را پرینت بگیرید.

بهتر است بدانید  مشخصات چیلر دستگاه لیزر

۳- پردازش عکس:

قدم اول– انتخاب عکسی که میخواهید آن را حکاکی کنید:

یک عکس واضح، با نور مناسب، کنتراست بالا، رزولوشن بالا که جزییات و المان های داخل عکس بخوبی قابل تشخیص باشد را انتخاب کنید. اگر عکسی که انتخاب کرده اید رنگی است آن را تبدیل به سیاه سفید کرده تا بتوانید بخوبی تشخیص دهید که برای حکاکی مناسب است یا نه.

قدم دوم – تقویت و ادیت تصاویر در صورت نیاز :

برای بهتر شدن عکس در صورت نیاز می توانید از نرم افزار پردازش تصویر مانند فوتوشاپ استفاده کنید. در این مثال خاص، ماشین جلویی قسمت رادیاتور و ماشین پشتی قسمت شاسی را با فوتوشاپ روشن تر کرده ایم.

عکس را با سایز دقیقی که میخواهید حکاکی کنید ذخیره کنید. ۲۵۰ dpi / 8 bit grayscale

قدم سوم – پردازش تصویر با نرم افزار Photo graV

عکس را در نرم افزارPhoto graV  باز کرده، گزینه “load params” را انتخاب کرده  و گزینه ULS را انتخاب کنید. در آخر گزینه “Auto Process” را انتخاب کنید.

تابع پیش نمایش این نرم افزار می تواند بیشتر از ۲۰ مواد حکاکیکه شامل چوب، آکریلیک، برنج و آلومینیوم را شبیه سازی کند و نمایش دهد تا به شما این امکان را بدهد که کدام عکس نهایی برای حکاکی مناسب تر است.

عکس را ذخیره کرده . توجه داشته باشید Photo graV برای اینکه پردازش را به درستی روی عکس انجام دهد به رزولوشن ۲۵۰ dpi نیاز دارد.

عکسی که پردازش شده را تغییر سایز ندهید.

قدم چهار – عکس را در نرم افزار کورل باز کنید:

بهتر است بدانید  دستگاه لیزر فایبر

عکس را برای حکاکی در نرم افزار کورل باز کنید. توجه داشته باشید در نرم افزار Photo graV بصورت مستقیم نمی توانید پرینت بگیرید.

قدم پنج – عکس را حکاکی کنید:

برای حکاکی عکس مورد نظر روی سنگ با دستگاه لیزر از تنظیمات زیر استفاده کنید:

  • پاور ۳۰ تا ۵۰ درصد
  • سرعت ۵۰ تا ۷۰ درصد
  • لنز ۱٫۵  تا ۳ اینچ

 

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
تماس با ما