چگونه با دستگاه لیزر طرح سه بعدی چوب درست کنیم؟

برش 3 بعدی چوب

چگونه با دستگاه لیزر طرح سه بعدی چوب درست کنیم؟

600 334 modir

سوالی که مشتریان و کاربران دستگاه لیزر این روزها از شرکت فنی و مهندسی آراد لیزر بیشتر برایشان پیش میاید، این است که آیا می توان با دستگاه لیزر طرح های ۳d یا سه بعدی ایجاد کرد؟ و چگونه می توان این کار را با دستگاه برش و حکاکی لیزری پرفکت انجام  داد؟

طرح سه بعدی چوب

طرح سه بعدی چوب

طرح سه بعدی چوب

دستگاه لیزر پرفکت شرکت آراد لیزر قابلیت برش و حکاکی روی انواع اجسام غیر فلزی مثل چوب را دارد. در این مقاله ۳ نکته مهم برای ایجاد طرح ۳D سه بعدی روی چوب آماده کرده ایم :

  1. اولین گام انتخاب عکس:

در آغاز باید عکس سیاه سفید مورد نظر خود را که می خواهید آن را روی چوب توسط دستگاه حکاکی یا برش لیزری حکاکی کنید، انتخاب کنید دستگاه لیزر قسمت های سیاه عکس را حکاکی می کند و قسمت های سفید عکس، حکاکی نمی شوند. نکته ای که در انتخاب عکس باید مدنظر داشته باشید این است که باید عکس کنتراست بالا و مشخصی بین نواحی روشن و تاریک  و قسمت های سفید کمتری در عکس داشته باشید.

  1. انتخاب مواد(مثلا در چوب ها):

تجربه دیرینه آراد لیزر نشان داده است که بعضی از انواع چوب ها مانند MDF گزینه خوبی برای حکاکی نیستند و پیشنهاد ما این است که برای حکاکی روی چوب از مواد چوبی سخت و محکم استفاده شود. به دلیل این که این مواد ساختار محکمی دارند و گرد و غبار بسیار کمی در زمان حکاکی ایجاد می کنند و حتی بعد از چندین بار حکاکی توسط دستگاه لیزر، سیاه رنگ نمی شوند.  برای حکاکی چوب می توان از چوب های افرا، بلوط، صنوبر و … برای حکاکی سه بعدی استفاده کنید.

  1. در تنظیمات نرم افزاری نیز به نکات زیر دقت داشته باشید :
  •  حالت “Direct Output” در جدول “Layer Parameters” چک شود.
  • تفاوت بین بیشترین قدرت پاور و کمترین قدرت پاور باید بین ۵% تا ۷۰% تنظیم شود.
  • سرعت حکاکی : ۵۰۰ میلیمتر بر ثانیه
  • فاصله حکاکی :  ۰٫۰۴ mm
  • تعداد حکاکی :  دفعه اول می توانید روی عدد سه تنظیم کنید و برای دفعه های بعد با توجه به نتیجه کار حکاکی آن را تغییر دهید.
  • پمپ هوا برای از بین بردن گرد و خاک های حکاکی باید استفاده شود.
بهتر است بدانید  مشخصات چیلر دستگاه لیزر

 

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
تماس با ما