دما هوا، تنظیم چیلر لیزر و نگهداری تیوب لیزر

لنز دستگاه لیزر

دما هوا، تنظیم چیلر لیزر و نگهداری تیوب لیزر

400 300 modir

فصل گرام رو به شروع است و با نزدیک شدن به فصل گرما، یکی از سوالات اپراتورها در این زمان وضعیت دمای چیلر می باشد؛ لذا در تیم فنی آراد لیزر باتوجه به سوالات اخیر همکاران برآن شدیم تا پاسخ جامعی از سول ها ایجاد شده در این مقاله مطرح کنیم تا نگرانی ها در این زمینه برطرف شود.

آموزش تنظیم دمای چیلر لیزر توسط آراد لیزر

نکته قابل ذکر در تنظیم دمای چیلر دستگاه لیزر این است که نباید به صورت تک بعدی و به این صورت که فقط دمای آب پایین باشد به موضوع نگاه کنید.

در اصل دمای آب باید علاوه بر پایین بودن نسبت به حد بحرانی می بایست در تناسب با دمای محیط نیز باشد به این صورت که اگر در منطقه ای دمای هوا ۳۰ درجه است دمای آب نباید روی ۱۵ درجه باشد چرا که این موضوع به جداره ابتدایی و انتهایی تیوب لیزر فشار می آورد.

به این جهت بسیاری از چیلرهای لیزر دارای دو سنسور هستند که یکی  دمای هوا و یکی دمای آب را اندازه گیری می کند؛ لذا اگر چیلر شما دارای دو سنسور است ( با باز کردن درب آن و دنبال کردن سیم های سنسورها متوجه می شوید) ترجیح میدهیم به تنظیم دمای چیلر دست نزنید ولی اگر چیلر شما از مدل تک سنسور است باید با توجه به دمای محیط در تابستان و زمستان دمای آب را تغییر دهید.

به طور مثال منطقه ای با دمای هوای ۳۰ درجه دمای چیلر برابر ۲۵ باید در نظر گرفت و از طرفی توجه داشته باشید دمای چیلر بین ۳۰ تا ۳۵ در نقطه ی بالا بود و بیشتر از آن بحرانی و خطرناک است لذا در صورت مشاهده، نسبت به تنظیم مجدد یا رفع خطا اقدام نمایید.

بهتر است بدانید  نگهداری از دستگاه فایبر

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
تماس با ما